Chtěli bychom zkultivovaný Kulaťák pro lidi, vždyť i čekárna může být fajn místo, a z Dejvické pěší zónu!

V Mařákově ulici v Dejvicích to vypadalo s celým festivalem Zažít město jinak a uličnickou zdí kvůli záborům nejprve bledě. Naštěstí ale vše proběhlo, jinak bychom přišli o 264 vzkazů! Více jsme jich nasbírali jenom na Letné. Dík patří také sdružení Živé město a kavárně Vypálené koťátko, která ostatně patří k základnám našich uličnických akcí už dlouho. Máme nápad: chceme víc podobných kaváren v Praze!

dejvice3

Nápady ale měli především návštěvníci festivalu v Dejvicích. Podobně jako na Vinohradech sDejvice2e také Dejvice prezentovaly celou řadou konkrétních podnětů. Nejsilnějším tématem se na rozdíl od jiných čtvrtí jevila doprava a s ní spojené problémy. Nejčastěji padaly návrhy na možnosti zklidnění dopravy na Praze 6 a s ním spojené vytvoření pěší zóny v Dejvické ulici. Lidé volali také po zlepšení cyklistických možností (obousměrné cyklostezky, asfalt místo dlažby, stojany na kola), někteří si však naopak stěžovali na neukázněné cyklisty ohrožující chodce na chodnících. Lidem leží na srdci osud hlavní křižovatky, Kulaťáku. Oceňují farmářské trhy, rádi by zkultivovali celý prostor a okolí náměstí tak, aby bylo přívětivější k lidem, a obávají se nešetrných zásahů a eventuální zástavby prostoru. Lidem se líbí poměrně rozsáhlé množství zelených ploch a parků na šestce a bojí se, aby nedocházelo k jejich likvidaci, a vyzývají radnici k náležité údržbě těchto ploch.

Dejvice1Na závěr několik nápadů pro představu: stromy na Dejvické třídě, dát prostor amatérským umělcům v parcích, podchod pro chodce v dolní části Evropské, chodník místo blátivé stezky mezi parkovištěm a metrem Dejvická, občerstvení na dětském hřišti na Puškinově náměstí, nebezpečný přechod před zastávkou busu Čínská, dokončit cyklopruh z Hradčanské na Vozovnu Střešovice, osvětlit uličku z Čínské do M.J.Lermontovy, chybějící přechody z ostrůvku na zastávce tramvaje Zelená, stromy podél kolejí na Hradčanské, zavést uličnickou zeď na městský úřad napořád…

Podněty předáme radnici a věříme, že některé z nápadů budeme do budoucna moci vyřešit také na webu ulicnik.cz!

Celé shrnutí akce v Dejvicích si stáhněte zde: stáhnout analýzu z Prahy 6

Napsat komentář