Co je to vlastně ten Uličník?

Zamysleli jste se už někdy, co pro vás znamená vaše ulice? Každý z nás v nějaké bydlí, chodí po ní do práce, prochází se v ní, potkává přátele. Je ti úplně jedno, jak ulice kolem tebe vypadají? Že ne?

A co je to ten Uličník? Druhý Facebook? Další Twitter? Český Foursquare? Nějaká skrytá reklama politické strany nebo firmy?

To určitě ne, ale k sociální síti se hlásíme. Rychle něco sdělit, rychle získat potřebnou informaci, víc hlav víc ví, inspirace od ostatních… Na ulicích se děje tolik zajímavých věcí a ty o nich nevíš!

Cílem Uličníka je vytvářet živoucí ostrůvky ve městě, pulsující komunity, které budou mezi sebou sdílet zajímavé nápady, akce, postřehy, fotky. Pche, máme Facebook, proč něco dalšího? Uličník nesdružuje přátele, ale sousedy, kteří se možná přáteli stanou:-) Budou to hlavně nápady (tak se jmenuje i jedna z obsahových kategorií Uličníka), na které bychom se chtěli zaměřit. Co funguje jinde ve světě? Zaujalo tě něco, co oceníš i ve tvém městě, ve tvojí ulici? Co ve svém okolí postrádáš? Máš vlastní nápady, co s tím?

Cítíme, že český veřejný prostor postrádá pozitivní přístup, vlastní iniciativu, nadáváním a stěžováním nic nezměníme. Věříme, že z malých komunit se postupně budou stávat větší, začínáme v několika pražských oblastech, pomoz nám Uličníka rozvíjet! Dávej vědět o svých nápadech, poděl se o zajímavou akci ve svém okolí, zachyť své sousedství na fotce! Postupně chystáme spolupráci s radnicemi, lokálními firmami nebo místními nadšenci. Na blogu ti dáme vědět o dalším vývoji, nech se překvapit!

Mrkni také na video z Mashupu v pražském Hubu, kde Alice představila poslání Uličníka:

Napsat komentář