Focení Inside Out na United Islands of Prague

Když se řekne JR, tak se uličníkům nevybaví jako první týpek z Dallasu, ale francouzský umělec, který přišel s projektem Inside Out. Nás hned zaujal na TEDu a říkali jsme si, že by bylo fajn udělat něco podobného i v Praze. Velkoformátové černobílé portréty instaloval ve více než 100 zemích světa, blíže na stránkách projektu . Po světě fotky mají nějaký tematický podtext, ale ani ho mít nemusí, zkrátka jsou takovým ozvláštněním a zlidštěním při denním pohybu po ulicích, často na těch nejexponovanějších místech  – v New Yorku, v Tel Avivu a nebo na druhou stranu na Severním pólu.

Napadlo nás, že bychom Inside Out v Praze mohli propojit s tématem bezbariérovosti a oslovili jsme v téhle věci občanské sdružení Asistence, které se tímto tématem dlouhodobě zabývá. Chtěli jsme do projektu získat lidi s handicapem i bez handicapu a poukázat na to, že každý má při cestě po městě stejná práva a bylo by fajn, aby Praha trochu zrychlila tempo s bezbariérovými úpravami. Ty totiž nepomáhají jenom lidem na vozíku, ale každý den na podobné problémy narážejí maminky s kočárkem a stačí, když někdy jedete po Praze s kufrem… Inside Out sám o sobě problém nevyřeší, ale málo se o téhle věci ve společnosti mluví.

Na focení jsme se vydali na festival United Islands of Prague, který se letos kvůli povodním mimořádně konal na Ladronce. Bylo super počasí a my jsme potřebovali sehnat „pořádný ksichty“! Na festivalu byla super atmosféra a to se projevilo i na přístupu lidí, kteří se nám ochotně nechali zvěčnit. Nakonec jsme nafotili víc než 50 fotek a jsme z nich nadšení! Schválně jestli poznáte, kdo nějaký fyzický handicap má a kdo ne! Velký dík patří fotografovi Ondrovi za parádní fotky!

Příprava našeho fotostánku byla trochu svízelná
Tady už v akci poblíž Bezbaru
Lákáme na focení

 

Napsat komentář