Karlín, to je nádherná komunita lidí, město ve městě

Jako nadpis našeho blogového příspěvku vybíráme vždy některý ze vzkazů, které jste nám napsali na naši uličnickou zeď v rámci projektu Minuta pro město. Z Karlína bychom podobných vzkazů mohli napsat hned několik. V Karlíně to zkrátka žije a kolegům ze sdružení Karlín sobě se dlouhodobě daří místní obyvatele zapojovat do svých akcí a vytvářet povědomí o životě ve svém bezprostředním okolí, které je možné svojí vlastní aktivitou měnit k lepšímu. Karlínským se daří jejich entuziasmus navíc předávat i směrem k tamní radnici, což velmi vítáme! Prostory v Hybešově ulici před kavárnou Divoké matky se ukázaly jako perfektní volba, kde strávit příjemný sobotní den – kolem dokola spousty zajímavých obchůdků, dobrá nálada  a nechyběl ani kůň! Není divu, že fotky z karlínského Zažít město jinak na facebooku festivalu patřily k tomu nejlepšímu, co bylo v Praze k vidění. A my jsme rádi, že u toho nechyběl ani náš stojan s barevnými vzkazy. Napočítali jsme jich celkem 95 (a to nepočítáme množství nakreslených koníků)!

Lidé tedy různými způsoby kladně hodnotili karlínský mikroprostror, komunitu a místní atmosféru. Také pozitivně reagovali na zavedení zóny 30 km/h ve stísněných karlínských uličkách, která vedla ke zklidnění dopravní situace.
Místní by si přáli zajít ještě dále a posunout se k realizaci pěší zóny v Křižíkově ulici. Také by uvítali renovaci Karlínského náměstí, které by nabídlo více možností pro trávení volného času s dětmi. Nedostatky vidí také ve službách pro občany u metra Křižíkova, uvítali by bezbariérovou stanici a také např. kontejnery na tříděný odpad u metra. Výtky směrem k psím exkrementům a špíně na chodnících v Karlíně v porovnání s ostatními čtvrtěmi nebyly tak silné, ale objevily se samozřejmě i zde. Řada lidí však reagovala negativně na některé kontroverzní kroky jako bourání starých industriálních staveb v Karlíně nebo zamýšlené projekty jako AFI Karlín Business Centre. Zajímavé podněty se také týkaly spojení Karlína s Vítkovem, padaly nápady jako stezka, schody nebo dokonce výtah:-)
 

Více si můžete přečíst v přiloženém shrnutí (stáhnout analýzu z Karlína), brzy pokračujeme další čtvrtí!

Napsat komentář