Každý má v sobě hudebníka

Někdo zpívá ve sprše, někdo si jen tak píská pro lepší náladu. Hudba je radost, ať už máme nebo nemáme hudební sluch. Hudba umí bořit všechny hranice, a proto jsme se rozhodli, že vytvoříme místo, které by přes hudbu spojovalo lidi. A vymysleli jsme hudební park.

Postavili jsme ho v Plzni U Ježíška u řeky Radbuzy, kde nám vyšla vstříc místní radnice i magistrát města Plzeň. Ježíšek je spíše zapomenuté místo, ale lidé tudy rádi chodí na procházky podél řeky. Umístili jsme zde čtyři různé hudební nástroje, na které si mohou kolemjdoucí zahrát. Jedná se o Orffovy hudební nástroje – set bubínků, dvě sady xylofonů v pentatonické stupnici a dětský sedací bubínek. Xylofony jsou naladěny do pentatonické stupnice, se kterou například pracují Montessori vzdělávací principy.

Doufáme, že se nám podaří oslovit hudebního umělce, který je schovaný někde uvnitř každého z nás. Možná jsme jako malí hráli na nějaký hudební nástroj, ale z nedostatku času jsme se hře přestali věnovat. Možná nás rodiče nutili hrát na hudební nástroj, což vedlo k tomu, že jsme ke klasické hudbě získali spíše negativní vztah. Přáli bychom si, aby lidé znovu objevili hudbu jako zdroj inspirace a relaxace.

Napsat komentář