Libeň máme rádi takovou, jaká je, ale…

Libeň jsme si doteď spojovali s Hrabalem a Nemocnicí Na Bulovce, ale po sobotě 22. září 2012 už víme, že se Libeň dá zažít i jinak!Organizátoři ze sdružení 8jinak připravili na Elsnicově náměstí a v přilehlém okolí bohatý program a mrzelo nás, že jsme kvůli pochůzkám po ostatních městských částech promeškali například jízdu na lodičce po Rokytce, tak snad příště! Zato jsme nezmeškali koncert neortodoxní kapely Čaj na ex:-) Kdyžtak mrkněte na video z celého dne: http://www.8jinak.cz/content/video-ze-zazit-liben-jinak Uličnická zeď byla i zde na očích a večer jsme ji odváželi zcela obsypanou podněty místních, napočítali jsme úctyhodných 177 vzkazů! V Libni jsme ze všech částí Prahy nalezli nejmenší procento nerelevantních vzkazů, takže usuzujeme, že libeňští patří mezi nejzapálenější a nejodhodlanější aktivní občany v Praze, kteří se o svoji čtvrť a její rozvoj skutečně zajímají.
Líbí se jim místní atmosféra a jsou hrdi na své hrabalovské tradice spjaté především s jeho bydlištěm v ulici Na Hrázi. Řada lidí by si však dovedla představit ještě reprezentativnější a udržovanější okolí známé Hrabalovy zdi. Zeleným srdcem Libně je pro místní především Rokytka a její okolí, i zde však vidí další možnosti, jak tato místa učinit atraktivnějšími pro trávení volného času. Stejně jako v jiných čtvrtích i Libeňáci by si přáli více zajímavých akcí v ulicích svojí čtvrti, které by narušily městskou anonymitu. Ideálními prostory pro to může být Elsnicovo náměstí nebo náměstí Dr. Václava Holého.
Celá řada negativních podnětů se týkala nespokojenosti s chátrající budovou proslulého Automatu Svět, dalšího z atributů hrabalovské Libně. Mezi negativními podněty se objevovaly dále stížnosti na množství bezdomovců a narkomanů ve veřejných prostorech, nechyběly ani psí výkaly nebo herny a nonstopy. Mnohým se také nelíbí kontroverzní projekt nové radnice Prahy 8. Tu budeme zcela jistě informovat především o celé řadě konstruktivních podnětů, které jsme zde nasbírali, za všechny alespoň pár nápadů na oživení Libně: zpřístupnění a rekultivace levého břehu Rokytky pro veřejnost, chybějící WC na dětských hřištích, nápady na oživení náměstí Dr. Václava Holého nebo ideje ke zlepšení dopravní situace kolem Elsnicova náměstí.
libeň3

Dále čtěte v přiloženém shrnutí všeho důležitého (stáhnout analýzu ze Libně), brzy pokračujeme další čtvrtí!

Napsat komentář