Město redefined. Uličník začíná.

Město je jako živý organismus. Každý den, každou hodinu, každou minutu v něm proběhne na tisíce rozhovorů, nápadů, radostí, ztrát, rozčilení. Mnoho lidí přitom prožije nespočet dnů fádně. Neznají lidi v okolí, kteří by sdíleli jejich zájmy či starosti, ačkoliv jich možná v sousedství (ulici, čtvrti, městě) žije plno.

Mnohým se okolí tak vzdálilo, že ani nenacházejí vůli podniknout něco pro jeho zlepšení.

Jsou tu ale i tací, kteří o něm aktivně přemýšlejí; hledají cestu, jak prostředí, ve kterém žijí, měnit k lepšímu a naplnit ho životem.

Obě skupiny však sdílí jedno: město jim není lhostejné.

Naším cílem je poskytnout lidem prostor, kde mohou své okolí lépe poznat a lépe se v něm orientovat: co kdo plánuje, řeší, potřebuje a nabízí. A nebo co ho baví, štve, inspiruje či naopak odrazuje.

A proto vznikl Uličník.

Spojuje lidi, kteří se chtějí mezi sebou bavit, vymýšlet nové akce a podněcovat se k nápadům. S podobně naladěnými uličníky se to lépe táhne! Spojuje nás zájem o veřejný prostor. Zkusme dát společně náplň slovu „veřejný“! To je totiž prostor nás všech, který můžeme sami utvářet a neseme za něj každý tak trochu vlastní díl odpovědnosti.

Stejně jako na spoluutváření veřejného prostoru chceme spolupracovat na rozvoji Uličníka. Pokud si myslíš, že by něco šlo vylepšit, pozměnit či upravit: neváhej a napiš nám – nejlépe hned do komentářů! My budeme stejně tak psát o tom, co se honí hlavou nám, abychom mohli společně vést portál tak, aby veřejný prostor a veřejnost pořádně oživil.

Na Uličníka!

 

Napsat komentář