Pomáháme stavět ponorku na Čerňáku

Ponorka bude velká lavička na Čerňáku v ulici Dygrýnova. Místo, kde se budou moct potkávat lidé bez ohledu na věk a politický názor. Základem jsou železné roury, které stále slouží jako větrání krytů civilní obrany, a připomínají periskopy ponorky. Mezi nimi je dřevěná “paluba”, na které můžete sedět, chodit, lézt po ní, hrát si.

Za nápadem ponorky na Čerňáku stojí Petr Šourek ze Scartu. Jak chodil mezi paneláky na Čerňáku, všiml si zvláštních skupin větracích trub. Rozhodl se je proměnit v něco, co by měli obyvatelé Černého Mostu rádi. Vodil lidi Černým Mostem a ptal se jich, co jim skupiny trubek připomínají. Nápadů byla spousta a jeden z nich byla Ponorka, které se kreativně ujal architekt Martin Beránek.

Uličníci a Scart se potkali v programu Viability Net od Nadace Via. Slovo dalo slovo a Uličníci slíbili, že se stavbou ponorky pomůžou. O prázdninách 27. 8. 2014 jsme s nápadem ponorky oslovili Hornbach. Přestože se zpočátku zdálo, že z ponorky nic nebude, 27. 8. 2019 jsme začali se stavbou. Tohle určitě není náhoda! Ty nejlepší nápady totiž potřebují svůj čas 🙂

Tak nám držte palce, ponorka bude stát už brzy!

Napsat komentář