Převracíme Prahu naruby!

Tak plakáty Inside Out jsou konečně venku!! Celosvětový projekt francouzského umělce JR se tak po řadě světových metropolí představuje i v Praze. Pomocí plakátů z černobílých fotografií vystavovaných na netradičních místech sdílí emoce schované za lidskými tvářemi z celého světa. JR svým nápadem zaujal svět v roce 2011 na festivalu TED v Kalifornii. Od roku 2011 se do projektu zapojilo okolo 200 tisíc lidí z více než 100 zemí světa. A teď taky několik uličníků z Prahy!

V neděli jsme naše fotky vylepili na zadní stranu staveniště na Národní třídě z Vladislavovy ulice. Děkujeme všem, kdo se na tom s námi podíleli! Všem fotografovaným, fotografovi, kameramanovi, našim skvělým pomocníkům při lepení, bez nichž bychom to nezvládli – Jarda a Tomášové s Liborem se ukázali jako mistři tapetování, Majka odkláněla dopravu, Katka všem napekla bezvadné muffiny a pomohla získat dobrovolníky pro terénní jízdu Prahou:-) Velký dík putuje také do sdružení Asistence za všechny cenné rady a podporu. Věříme, že se vám fotky budou líbit. Už během nedělního rána se řada kolemjdoucích zastavovala.

Hlavním tématem pražské instalace plakátů je svoboda pohybu po městě. Představuje černobílé fotografie tváří lidí s handicapem i bez handicapu z Prahy, kteří se každý den setkávají s různými překážkami. Někteří je překonají snadno, jiní vůbec. Můžeme uměním změnit svět? Možná bychom se měli ptát jinak. Můžeme uměním změnit lidské životy? Doufáme, že naše fotografie povedou k lepšímu pochopení a přijetí lidské odlišnosti a potřeb, které jsou s ní spojené. Zkusme občas převrátit svět naruby!

Napsat komentář