Schůzka s vedením Prahy 2

Představa, že všichni politici a úředníci bez výjimky jsou zkorumpovaní nebo přinejlepším hloupí a zpátečničtí nebude představou Uličníka. Často se setkáváme s názory, že nemá cenu se o nic snažit, že je vše zbytečné apod.

Uličník se pokusí tyto bariéry překonávat a propojovat lidi se svými starosty a zastupiteli a podílet se s nimi na přípravě zajímavých akcí, které mohou tvoje okolí oživit. Prvně se pokusíme se hledat ty, kterým o jim svěřenou oblast skutečně jde. Politiky určitě nebudeme šetřit ani hájit, ale často nám uniká, že se veřejný prostor přeci jenom, byť pomalu, rozvíjí, že už nežijeme v takové šedi jako před dvaceti lety a nebo že se můžeme sami a svobodně pokoušet, aby byl náš hlas vyslyšen.

Ideu Uličníka šíříme mezi městskými částmi v Praze, s některými navazujeme bližší kontakty a s některými se bavíme o konkrétních formách spolupráce. Byli jsme rádi, že se k Uličníkovi postavil čelem pražský primátor Svoboda, jeho aktivitu jsme pro interakci s jednotlivými starosty potřebovali. S několika starosty a vedením radnic jsme se sešli osobně, zatím poslední schůzka proběhla s vedením radnice Prahy 2. Vypadá to nadějně, věříme, že se navzájem nezklameme!

Stáhnout Uličnický factsheet ve formátu PDF

Napsat komentář