Uličníci se chystají na Zažít město jinak

Zajímá vás, jak je bezpečno ve vašem okolí? A kdo se vlastně o vaši bezpečnost stará? Přijďte se na to zeptat svého policisty do vaší čtvrti! Uličník chystá společně se sdružením Otevřená společnost v rámci projektu „Dejte se do řeči!“ debaty na ulici v Karlíně u Divokých matek (16:00 – 17:00), v Libni (16:00 – 17:00), na Vinohradech v Americké (16:00 – 17:00) a na Výstavišti (15:00 – 16:00). Poznáte nás podle uličnické zdi, kterou už znáte z loňska, tentokrát se na ní budete moci vyjádřit k bezpečnosti ve vašem okolí. A zároveň se seznámit s místním policistou a prohodit s ním „jen tak“ pár slov a dát mu třeba podněty k tomu, kde se zrovna necítíte ve své kůži. Více se k tomuto projektu dozvíte na stránkách neziskové organizace Otevřená společnost.

Uličníci budou se svými posezeními na konkrétní téma a „mluvícími lavičkami“ i v dalších čtvrtích… Ve Františkánské zahradě v zóně 9 zahrad s vámi bude Hanka Vacková mluvit o guerilla gardeningu (15:00 – 16:00), na Letné u Bio Oko se zase na všechno, co vás zajímá o architektuře, můžete z očí do očí zeptat architektů z ARCHIPu.

No a nezapomínáme ani na koncept uličnických zdí, kde jste loni psali stovky podnětů ke zlepšení situace ve vaší čtvrti, které jsme předali příslušným starostům! Tentokrát se s námi přijďte podělit o vaše názory na Malostranské náměstí a do Kobylis.
IMGP0718

 

Napsat komentář