Uličnické zdi v Kobylisích a na Malé Straně

Po roce jsme opět sbírali podněty od lidí na festivalu Zažit město jinak v pražských čtvrtích. Klasický koncept uličnických zdí jsme letos oprášili v těch čtvrtích, kde jsme loni nebyli – v Kobylisích a na Malé Straně.  Opět jsme se lidí ptali na klasické otázky, co jim líbí nebo co je naopak štve v jejich čtvrti a také jaký konkrétní nápad mají pro zlepšení života na daném místě.

Kobylisy byly pro většinu z nás velkou neznámou, moc se tu nevyskytujeme, ale prostor na Kobyliském náměstí byl bezvadný s bohatým programem okolo. Zeď jsme večer odváželi zase úplně obsypanou vzkazy a předali je místním organizátorům.  Dozvěděli jsme se tak například, že lidem vadí bariérovost u stanice metra Kobylisy, že by ocenili lepší údržbu chodníků ve své čtvrti, že parkování je tady docela velký problém (ostatně kde v Praze není…) a že by na ulicích ocenili také popelnice na bioodpad. Především se nám líbily konkrétní nápady na oživení nevyužitého Kobyliského náměstí, které by se mohlo stát pulzujícím centrem Kobylis a jsme zvědavi, jestli se někdo chopí výzvy k brigádě na odklízení odpadků v zaneřáděném Čimickém háji. No a taky jsme si vzali k srdci podnět jednoho pana Rosy, kterému vadí, že 6 let chybí prkna u laviček na zastávce autobusu u metra. Sledujte Uličníka a než přijde jaro, zkusíme místní radnici trochu pošťouchnout:-)

Na Malé Straně to byla spíše komorní akce na Malostranském náměstí v srdci Prahy. Je neuvěřitelné, že tohle úžasné místo, které nám závidí celý svět, je zaplněno parkovištěm, které tady skutečně nemá co pohledávat. Na uličnické zdi se to zcela jasně promítlo. Snad se jednou dočkáme trochu jiného vzezření Malostranského náměstí!

P1100004 P1090983

 

IMGP0740

Napsat komentář