Uličník mění tvář

Co uděláte, když se vám ve vaší ulici něco nelíbí? Nic a je vám to naprosto jedno? Ok, taky názor, bereme, ale pro vás Uličník moc zajímavého nepřinese…Budete si stěžovat na nekvalitní služby ve vašem městě na zastávce, v hospodě, mezi přáteli nebo dokonce sami na problém aktivně upozorníte? Přihořívá. Díky, i tohle je důležité! Ale pořád to není nový Uličník…Co takhle jít příkladem a něco pro své okolí udělat? A ještě při tom poznat sousedy a zažít legraci společně? Říkali jste si někdy, že by bylo fajn zasadit pár kytek u vás v ulici? Že vnitroblok vašeho činžáku vypadá jak za komunistů? Nebo máte bezva nápad, jak své okolí vylepšit a chcete vědět, co na to sousedi? A nechcete si jenom stěžovat a hledat cesty, jak něco nejde? Hoří! Uličník je ta správná adresa. Zkusme změnit veřejný prostor…společně!

Máte nápad? Vložte ho jednoduše na Uličníka během pár vteřin. Možná se vám ozvou sousedi, že právě tohle jim vrtalo hlavou, ale mysleli, že jsou jediní, koho to trápilo. Jarda vezme lopatu a koupí hlínu, Radka vybere pár sazenic a další se přijdou podívat pro inspiraci? Domluvte si sraz na Uličníkovi, pobavte se více o celém nápadu a rozdělte si úkoly! A pak se sejděte. Minimálně není na škodu být na vzduchu, něco prospěšného udělat a ještě se při tom potkat s podobně smýšlejícími lidmi z okolí. Postupně chystáme i větší akce s doprovodným programem!

Začneme u malých věcí, které mohou okolí zlepšit. Scházíme se také se starosty a jinými představiteli radnic a institucí a ti mají pro nás zatím pochopení. I oni budou sledovat nápady, které se týkají míst, která spravují. A možná dáme všichni hlavy dohromady, jak celý nápad posunout a bude z toho ještě víc, než jsme původně zamýšleli…

Tak uličníci, brzy startujeme!

Napsat komentář