Ve Strašnicích se nám líbí malování na zeď u metra a všechno je tu blízko!

Strašnice byly jednou z těch perifernějších čtvrtí, kde jsme dopředu moc netušili, jak lidi uličnické zdi přijmou. Ale obavy z nás spadly, hned co jsme k metru Strašnická ráno dorazili. Kolegové ze sdružení Útulné Strašnice mají dlouhodobě super nápady a na místě byla od začátku skvělá atmosféra, plno rodin s dětmi a zbídačený prostor kolem metra Strašnická byl najednou jako vyměněný. Dětem se nejvíc líbilo malování na zídky kolem stanice metra, nám zase rychlost, jakou přibývaly vzkazy na uličnickém stojanu. Zapojovali se mladí i starší a nakonec jsme sesbírali ve Strašnicích 131 vzkazů!

Řada lidí si pochvalovala, jak se prostor, kterým obvykle jenom rychle procházejí, může malým zásahem změnit k nepoznání. Mezi dalšími pozitivně vnímanými atributy Strašnic se objevovaly zelené plochy, dětská hřiště nebo konkrétní restaurace a hospody.

Zanedbané prostory kolem metra Strašnická leží místním v žaludku, vadí jim psí exkrementy na chodnících, špína, nepořádek a bezdomovci a feťáci, kteří se zde shlukují. Jako částečné řešení vidí alespoň více sáčků na psí výkaly v ulicích a zřízení toalet na veřejných prostranstvích. Ve Strašnicích také někteří apelovali na nedostatek míst v tamních školkách. Lidé by si přáli více života v ulicích, kvalitnější prostředí na venkovní relaxaci, trhy kolem metra, lavičky, venkovní posezení v hospůdkách a kavárnách, pokud možno také nekuřáckých.

Dále čtěte v přiloženém shrnutí všeho důležitého (stáhnout analýzu ze Strašnic), brzy pokračujeme další čtvrtí!

Napsat komentář