Letná je pojem a legenda. I když v podstatě neexistuje, je to prostě naše Atlantida

Osm čtvrtí, téměř 1 500 vzkazů, to je bilance uličnických zdí v rámci projektu „Minuta pro město“! Třídění vzkazů a výstupy nám dávají pěkně zabrat. Začínáme Letnou, kde lidé vyslali směrem k radnici celkem 404 vzkazů! Letná nám udělala opravdu radost, lidi akce bavila, barevné post-ity pozornost návštěvníků zářijového festivalu Zažít město jinak i náhodných kolemjdoucích. Ukázalo se, že Pražané ke svému okolí nejsou neteční, jak se možná na ulicích mnohdy zdá. Většina vzkazůnejenže měla hlavu a patu, ale dokonce nabízela velmi zajímavé nápady, jakživot na Letné posunout k lepšímu. Výstupy jsme probrali s místními sdruženími a teď putují směrem k radnici Prahy 7. A volně k dispozici jsou hlavně vám všem, neváhejte se proto vyjádřit!

Letenští si pochvalují hlavnězazit-mesto-jinak-letna-analyza-7.004-001 místní atmosféru, ideální polohu vůči centru města, dobrou občanskou vybavenost s řadou krámků a hospůdek a v neposlední řadě zelené plochy jako jsou Letenské sady nebo Stromovka. Snad nejvíce ze všech sledovaných čtvrtí to byla Letná, kde si lidé stěžovali na nepořádek na ulicích – výkaly od psů (a bohužel nejen od nich), špína a smrad trápí místní více než cokoliv jiného.

zazit-mesto-jinak-letna-analyza-7.005-001Řada lidí také poukazovala na silný provoz především v oblasti Veletržní ulice a Letenského náměstí a negativně se místní také vyjadřovali k plánované stavbě nákupně-administrativního centra Galerie Stromovka. Rádi by viděli přísnější postihy nepořádných a nezodpovědných pejskařů a také více sáčků na exkrementy v ulicích. Bio Oko a prostor před ním je mnohými vnímán jako srdce Letné, lidé by zde uvítali více života, pouliční kultury a celkové zatraktivnění veřejného prostoru před ním na úkor zaparkovaných aut. Nejen senioři by také přivítali zkvalitnění prostorů v parcích, např. více laviček k posezení.

zazit-mesto-jinak-letna-analyza-7.006-001

Dále čtěte v přiloženém shrnutí všeho důležitého (stáhnout analýzu z Letné), brzy pokračujeme další čtvrtí!

 

Napsat komentář